Ortopedické vložky

PROTEOR CZ s.r.o. nestátní zdravotnické zařízení se věnuje výrobě a aplikaci individuálních ortopedických vložek pro děti i dospělé. Ortopedické vložky jsou navrhovány a vyráběny dle několika faktorů:

  • lékařské diagnózy
  • vyšetření ortotikem - protetikem
  • skenování otisku plosek nohou, kde je zobrazeno zatížení( přetížení) plosek nohou ve stoji (statické) a při chůzi( dynamické)
  • použití materiálů a komponentů v závislosti na diagnóze
  • technologie výroby
  • požadavků pacienta

Technologie výroby používaná při výrobě ortopedických stélek se liší v závislosti na použitém materiálu, typu stélek a diagnóze. Nyní je používáná technologie formou lisování, lepení, vakouvého zpracování.

Speciální péče je věnována pacientům s diagnózou diabetes melitus (syndromem diabetické nohy), jak ze strany lékařů, tak ortotiků - protetiků. Po důkladném vyšetření lékařem a ortotikem - protetikem, jsou pro tyto pacienty zhotovovány ortopedické stélky s odlehčením nadměrně přetěžovaných míst plosky nohy. Vyšetření lékařem probíhá v podologické poradně, do které je pacient objednán. Vyšetření pacientů se provádí pomocí digitální technologie, jak při statickém, tak dynamickém zatížení plosek nohou.

Individuálně lze řešit také sportem zatížená chodidla, kdy po vyšetření ortotikem - protetikem jsou zhotoveny ortopedické stélky pro daný sport (hokej, běh, golf, tenis, treking, lyžování a další typy sportů).

Ortopedické stélky vytvářené speciální metodou lisováním, si můžete prohlédnout na přiložených fotografiích v sekci Zhotovení ortopedických vložek lisováním.

 

Ortopedické vložky dětské Ortopedické vložky pro dospělé Ortopedická obuv Zhotovení vložek lisováním Ortopedické vložky pro sport