Ortézy na skoliózu

Vysvětlení pojmů

Skolióza je odchylka páteře ve třech prostorových rovinách. Tento stav způsobuje deformaci páteře, asymetrický profil (nerovná ramena), nerovnováhu trupu, omezenou pohyblivost trupu a v nejtěžších případech i omezenou kapacitu dýchání.

Lidé se skoliózou obecně pociťují bolesti zad spíše příležitostně než trvale. K diagnostice tohoto stavu je nutné lékařské vyšetření. Obvykle se vyvíjí v dětství a postupuje, jak dítě roste. Obecně řečeno, stav se vyvíjí pomalu před pubertou a pak se zrychluje během puberty.

Nošení ortézy je i nadále nejběžnější terapií, i když v některých případech je nutný chirurgický zákrok.

Ortéza na skoliózu je léčebná pomůcka. Je tvarována podle těla pacienta a navržena tak, aby korigovala deformitu páteře a zároveň umožnila její růst.

Existují různé typy ortéz pro léčbu skoliózy, každý typ je přizpůsoben lékařské diagnóze, výšce a váze pacienta.

Doba nošení ortézy se liší v závislosti na druhu skoliózy a indikované pomůcce.

Tyto individuální ortézy jsou vyrobeny tak, aby řešily lékařem stanovenou diagnózu a typ skoliózy. Míra ortézy, její výroba a aplikace je prováděná kvalifikovaným, zdravotnickým pracovníkem – ortotikem v úzké spolupráci s indikujícím odborným lékařem.

Chcete-li se dozvědět více o skolióze: klikněte zde

Proč si zvolit PROTEOR?

Jsme specialisté na výrobu skoliotických ortéz

Společnost PROTEOR se specializuje na zakázkové zdravotnické prostředky. Naše terapeutické metody vycházejí z mnoholetých zkušeností a jsou aplikovány našimi ortotiky, kteří jsou odborníky na konstrukci a výrobu trupových ortéz.

Společnost PROTEOR navrhla a připravila kolekci nápaditých dekorativních vzorů (na přenosovém papíru) pro ozdobení ortéz pro léčbu skoliózy. Atraktivním designem při výrobě trupových ortéz podporujeme přijetí ortézy mladými lidmi. Vzor si sami vyberou z našeho vzorníku. Na těchto atraktivních motivech spolupracují ilustrátoři a tetovací umělci.

Společnost PROTEOR spolupracuje s odbornými lékaři Fakultní nemocnice v Brně a Karvinské hornické nemocnice.

Ortotici pro svou práci využívají digitální technologie speciálně vyvinuté pro odebrání měrných podkladů skenováním trupu pacientů. Získaná data se následně odesílají do frézy, kde se z PU bloků frézují modely pro výrobu trupových ortéz.

Důkazem je námi zhotovených více než 1 000 trupových ortéz ročně.
0

Skoliotické pomůcky

Spinální ortéza CTM

Cheneau ortéza

CAEN’S noční ortéza